اخبار: به نظر تیتر جالب و جذابی به نظر میرسه.داشنم به این فکر میکردم که بخشی رو در سایت راه اندازی کنم تحت عنوان اخبار.اون قسمت رو پر کنم از خبرهایی که باعث میشه همه ی ما چهره تازه ای رو از دنیای اطرافمون کشف کنیم.یه چیزی خیلی متفاوت با اونچه که عموما بهش میگن اخبار.

بالغ بر 90درصد ما وقتی که اسم اخبار رو می شنویم ذهنمون به دنبال یک اتفاق بد می گرده.اتفاقی که قراره یک ترس جدید رو به ترس های من اضافه کنه.شاید گفتن این جمله زیاد اسون نباشه. چرا که خیلی از ماها رو به یک واقعیت نه چندان شیرین می رسونه.انگار یک جورایی بالغ بر 90درصد مردم بوسیله اخبار مسخ شدن.

اخبار

اخبار

اخبار دقیقا یعنی چی؟

حقیقت اینه که خیلی چیز ها برای مطلع شدن هست.اتفاقات زیادی هست که هر روز تو جهان می افته و میشه پیگیریش کرد.اما انگار تمرکز ما بر روی نوع خاصی از اتفاقات هست که عموما بهش گفته میشه اخبار.

یه چیزایی شبیه به اینکه اخرین آمار جنگ و قحطی و درصد فقر و امثال اینها.  چیزهایی مثل آخرین ویروس های کشف شده.امار دقیق مبتلایان به سرطان.تصادف و سقوط هواپیما و…ذهن ما با این قبیل وقایع تغذیه شده و انگار نوع دیگه ای از اخبار رو به رسمیت نمیشناسه.خداوکیلی هیچ اتفاق خوبی تو این جهان رخ نمیده؟

اخبار

اخبار

هدفم از این نوشته این هستش که درباره دو تا موضوع به دید واضح تری برسیم.

اول اینکه:خوب یادم هست که چند وقت پیش داشتم مطلبی رو می خوندم راجع به روابط بین آدما.در واقع راجع به رابطه عشقی بین دو نفر.درباره این مطلب صحبت می شد که همه زوج ها،حتی اگه طرفین بهترین انسانهای روی زمین هم باشند.انگار سیستم جوری تعبیه شده که چه بخوایم و چه نخوایم طرف مقابل در هر صورت میتونه نهایتا 80درصد خواسته های ما رو براورده کنه.

به نظر من این یه امار شگفت انگیزه که میتونه ما رو در حوزه روابط به نتایج شگفت انگیزی برسونه.و در مقاله عشق در خصوص اون صحبت شده و شما رو دعوت میکنم حتما این نوشته ارزشمند رو مطالعه کنین.خب  برگردیم سر بحث خودمون.داشتیم می گفتیم که تو روابطه بین دو نفر،حتی اگه طرف بهترین همسر دنیا هم باشه نهاینا میتونه 80درصد خواسته های ما رو براورده کنه..همیشه 20درصد بی پاسخ میمونه.و دلیل اینکه اکثر انسانها از فرد مقابل رضایت ندارن خیلی وقتا این نیست  که اون خیلی ادم داغونیه.نه فقط داستان اینه که تمرکز فرد بر رو ی اون 20درصدی هست که طرف مقابلش نداره.

انگار این داستان در خصوص ما هم اتفاق افتاده.فقط در مقیاس وسیع تر.دنیای ما پر از اخبار خوب هم هست.باور کنید این یه دروغ ،شعار یا چیزی شبیه این نیست.بیاین به چند تا از ساده ترین اونها دقت کنیم.

 

مقاله منحصر به فرد خوشبختی رو از دست ندید.

 

نمونه هایی از اخبارخوب

1:هر روز بر تعداد میلیاردرهای جهان اضافه میشه.2-هر روز زنان بیشتری نسبت به گذشته در عرصه های مختلف به موفقیت و جایگاه و مقام می رسند.3-هر روز کسب و کارهای تازه تر و خلاق تری پا به عرصه می گذارند.4-هر روز در جهان هزاران کودک سالم به دنیا میاد.5-هر روز سطح رفاه مردم نسبت به گذشته بیشتر میشه.6-هر روز ایده های ناب بیشتر میشه و انسان رو به مرحله جدیدی از رفاه و اسایش می رسونه.نمونه بارز اون اسنپ،تپ سی،فروشگاه های اینترنتی در حال افزایش و…

اخبار

اخبار

خب اینها هم یه جورایی بهش میشه گفت اخبار. خواهش میکنم….اخبار شاخ و دم نداره.اخبار یعنی چیزی که ما قراره ازش مطلع شیم.میشه به اینها هم دقت کرد.دلیل اینکه ما کمتر ازشون مطلع هستیم اینه که باید کانال رو عوض کرد.قطعا منظورم کانال تلوزیون نیست.

به قول شاعر:سر بگردان و باز جادو کن.میتونیم جهت نگاهمون رو عوض کنیم و دنیا رو ب شکل دیگه ای ببینیم.اون چهره ای که حقایق زیبای دنیا رو هم ب ما نشون میده.در این لحظه نمی خوام بگم مثبت اندیش باشیم(هر چند یک ضرورته)اما می تونیم واقع بین باشیم.یعنی خوبی های موجود رو هم ببینیم .درک کنیم و پس نزنیمشون و انکارشون نکنیم.

دومین بحثی که باید در خصوصش صحبت کنیم مسئولیتی هست که هر کدوم از ما در قبال زندگیمون داریم. و اون اینکه من ذهنم رو اشباع کردم از رکود و فقر و کلاهبرداری و…بهتون قول 100درصد میدم. امکان نداره روحیه ای برای من بمونه که قدم بردارم واسه چیزایی که میخوامشون.من پس زمینه و بک گراندی دارم که به هیچ کس و هیج چیز خوش بین نیست.من از هر اتفاق ساده ، برداشت های پیچیده ای دارم.مطابق با اخرین متد های حفاظت از خود در برابر حوادث ناگوار.

خیلیا هستن که هیچ تلاش اقتصادی نمی کنند . چرا که ذهنشون پره از حقایق مربوط به تورم ،رکود،اختلاس و…

-خیلیا هستن که عاشق نمی شن .چرا که طلاق و اختلاف و خشونت خانگی ، تنها امارری هستش که از زندگی دارن

-خیلیا هستن که موقعیتی رو دوست دارن داشته باشن.اما قدم از قدم بر نمی دارن. چرا که باور دارن همه چیز پارتی بازی و روابط و اشنا داشتن و …است.

لازمه بگم ما به هیچ وحه انکار نمی کنیم که اخبار بد و ناگوار در جهان ما موجوده. تنها بحث اینه که وظیفه من در قبال این اوضاع چیه.مطمئنا دامن زدن و ناامید شدن و اشباع شدن از این خبرها نیست.

ادامه این بحث رو در مقاله …..مطالعه کنید.ممنون از زمانی که صرف کردید برای سرمایه گذاری روی خودتون.