تلاش آگاهانه

   لینک دانلود و تماشای ویدیوی این مقاله در آپارات

   لینک دانلود و تماشای ویدیوی این مقاله در نماشا

 

 

 

گاهی اوقات برای به حرکت واداشتن افراد و برای خروج از رکود، سعی می شود که به سخنان انگیزشی صرف تکیه شود. تنها به قصد انگیزه دادن به فرد. تاکیدی که در این موارد صورت می گیرد بر نقش اراده و تلاش برای رسیدن به موفقیت است و گفته می شود که باید پشتکار داشته باشیم برای ادامه دادن یک مسیر تا به نتیجه برسیم. نهایتا ناامید نشدن تحت هر شرایطی، ترویج می شود.
ما در وب سایتlifeschool.ir نظرمان بر این است که فقط اراده و تلاش،کافی نیست.  تاکید ما بر تلاش آگاهانه است. اینکه به مخاطبان انگیزه صرف بدهیم هیچ وقت روش ما نبوده و نیست. انگیزه عاملی است که فرد را به اقدام وا میدارد اما اینجا یک سوال مطرح می شود:
اگر این اقدام در مسیر و جای نادرست صورت بگیرید چه؟ با تلاش و پشتکار در مسیر نادرست و تاکید بر ناامید نشدن، به نظر می رسد که اصرار داریم بیشتر و بیشتر به قعر چاه فرو برویم؟
این نکته که تلاش ما تلاش آگاهانه و در مسیر درست باشد تضمین می کند که به نتیجه دلخواه برسیم یا خیر. منظورمان، موفقیت به معنای حقیقی کلمه است.
با چشم بسته دویدن، این احتمال را درخود دارد که به دره، سقوط کنیم. چرا که از مسیر درست نرفته ایم.
میتوانیم اینطور تصور کنیم که قصد ما رسیدن به شهر شیرازاست و مسیر گیلان را در پیش گرفته ایم. تفاوتی نمی کند به چه اندازه تاکید شود که شما می توانید برای مثال این 1000کیلومتر را بروید و حتما از پسش بر می آیید و کار نشد ندارد. با رفتن به مسیر اشتباه هر گز به مقصد دلخواه خود نمی رسیم. هر چه قدر هم که در پیمودن این مسیر، بیشتر پافشاری کنیم از هدف اصلی خودمان دورتر می شویم. پس تلاش آگاهانه و انتخاب راه رسیدن به خواسته ها، اهمیت فوق العاده ای پیدا میکند.

یا برای مثال میتوان فردی را متصور شد که برای بدنسازی به شدت تلاش میکند اما استفاده از دستگاه ها را نمی داند و به این موضوع، آگاه نیست. نتیجه ای که حاصل می شود این است که به بدن خود، صدمه وارد می کند.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد عادی شدن آرزوها بعد از رسیدن به آنها

 

تلاش آگاهانه به چه معناست؟

 

به همین دلیل است که ما تاکید میکنیم تلاش آگاهانه ، شرط است. باید آگاهی لازم را کسب کرد. آگاهی تشخیص راه درست از نادرست را. بعد از آن است که می توان روی تلاش، حساب باز کرد. اینکه با چشم باز شروع به پیمودن مسیر کنیم؛ با فهم اینکه مقصد در انتهای این راه است شروع به دویدن کنیم. وگر نه ممکن است این ضرب المثل اتفاق بیفتد ” این ره که میروی به ترکستان است.”
پس به دنبال هر هدفی که هستیم و هر چیزی را که در زندگی جست و جو می کنیم باید برویم و عمقش را درک کنیم. به آگاهی و ادراک آن مسئله برسیم. برای همین است که تاکید مشود 1ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتر است. چرا که هدف نهایی، صرف عبادت کردن نیست بلکه عبادت آگاهانه منظور بوده است. عبادتی که ما را به تعالی برساند نه اینکه از روی عادت باشد و یک سری امور ظاهری که هرگز تاثیری در درون ما ایجاد نمی کند.
ما باید به آگاهی و ادارک آرزوهایمان دست پیدا کنیم. برای ثروتمند شدن فقط کار کردن و پس انداز کردن ما را به جایی نمی رساند ما باید ثروت را بفهمیم. درکش کنیم که چرا به راحتی وارد زندگی برخی از افراد میشود اما عده ای هستند که تمام عمر می دوند و آخر سر، هشتشان گرو نهشان است.
برای روابط موثر داشتن باید بفهیمیم داستان روابط را، داستان عشق به انسانها را و گرنه توجه بیش از حد و از خودگذشتگی های بدون اساس، دیگران را عاشق ما نخواهد کرد که حتی فراریشان میدهد.

برای همین است که ما تاکید داریم که باید سعی در بالا بردن آگاهی و فهم خودمان از ساز و کار این جهان داشته باشیم. آشنایی با قوانینی که تعیین کننده، سهم ما از ثروت وموفقیت است.این آشنایی سبب می شود در مسیر درست حرکت کنیم.تلاش آگاهانه داشته باشیم نه عجولانه و بی حاصل. به این طریق در وقت و هزینه خودمان، صرفه جویی میکنیم و عمرمان را در بیراهه ها هدر نمی دهیم.
اینکه ما در وب سایتlifeschool.ir با یک دیدگاه متفاوت در حوزه موفقیت، عمل میکینم به این دلیل است که فهمیده ایم این تنها راهی است که جواب میدهد. تنها راهی که نتیجه بخش است.

 

سوءبرداشت از تلاش آگاهانه

 

و حالا یک سوال: آیا ما باید دست از تلاش بکشیم چرا که هنوز از همه چیز آگاه نیستیم و تلاش آگاهانه نداریم و زمان می بررد تا بفهمیم قوانین جهان را؟
به نظرتان چرا شما به این فایل دسترسی پیدا کردید و این مطالب را شنیدید اما افرادی هستند که تا آخر عمرشان به این قبیل مسائل دست پیدا نمی کنند. به این دلیل که شما خواستید و آنها نخواستند. منظورم این نیست که شما یک شب نشستید و دعا کردید که خدایا من می خواهم به این آگاهی ها دست پیدا کنم. خیر؛ منظور این است که شیوه زندگی شما به گونه ای بوده که به جهان این پیام را رسانده است و این فرکانس را ارسال کرده است که من به دنبال زندگی بهترم. پس در هر وضعیتی که هستید صادقانه، بااشتیاق و با رعایت ارزش هایتان، تلاش کنید( تلاش آگاهانه شما باتوجه به آگاهی های همان لحظه شما شرط است) و بخواهید که زندگیتان را از تمام جهات بهبود ببخشید. این کار شما سبب میشود که جهان، هم این نیاز و هم این لیاقت را در شما ببیند که بخواهد آگاهی بیشتری را به شما ببخشد و مسیر را برای شما هموارتر کند.

وگرنه به این دقت کند که چرا شما هر روز آگاه تر میشود و فردی هست در خانواده شما و از نزدیکان شما اما به هیچ عنوان، به این مفاهیم نمی رسد. چرا که شما تنها از نظر فیزیکی به هم نزدیک هستید و از نظر آگاهی و ارداک از هم دورید. منظورمان از آگاهی همان علم درونی است که روش زندگی ما را مشخص میکند.
برای اینکه به آرامش برسید. همیشه در خاطرتان باشد که در هر برهه ای از زندگی، جهان مطابق با همان مقدار که می فهمید و از ساز و کار جهان ادارک و آگاهی دارید از شما انتظار دارد و نه بیشتر. و یقینا اگر مطابق با آگاهی هایتان با اشتیاق زندگی و تلاش کنید جهان شما را به پله بعد هدایت می کند.
اکنون آمادگی این را دارید تا از ما بشونید که باید به دنبال کسب آگاهی های بیشتر از نحوه کارکرد جهان باشید.این یکی از شروط موفقیت است. در وب سایت lifeschool.ir ما رسالتمان را بر این مبنا قرار دادیم که فعالیت هایی را انجام دهیم تا تلاش آگاهانه را برای شما به ارمغان بیاورد. سعیمان بر این بوده است که قوانینی را بیان کنیم که به شما جهت بدهد و مسیر درست را برایتان روشن کند.
ممنونم از اینکه وقت گرانبهای خودتان را در اختیار بنده قرار دادید.

لحظاتتان سرشار از آگاهی های ناب.

با احترام فراوان

ساره شرنگ زاده.