ثروتمند شدن و افزایش درآمد یکی از ابهام های زندگی 90 درصد از مردم است. شما هم اگه وضع مالی امروزتون، زیاد باب طبع نیست خیلی خوب منظور حرف من رو می فهمید. خیلی خوب درک می کنید که هدف مالی بزرگ، چقدر براتون عجیب و دور از ذهنه.
خیلی از ما تو زندگیمون می دونیم که باید چیزای مختلفی رو سر و سامون ببخشیم. برای مثال روابطمون، سلامتیمون، مهارت های شغلیمون، تحصیلات عالیه و… . انگار برای همه این ها چاره ای داریم. شاید بتونیم به خودمون جرات بدیم که به نفر اول کنکور شدن فکر کنیم. برای این هدف برنامه ریزی کنیم و واقعا به نتیجه ش امیدوار باشیم. به ارتقای شغلیمون فکر کنیم؛ دوره ها، کتاب ها و تمرین هایی که لازم می دونیم رو می پذیریم و متعهد می شیم به اون ها. خیلی از اوقات هم به نتایج قابل تحسینی می رسیم. هیچ کدوم از این اهداف ساده نیستن اما شدنی هستن. می دونیم اگه بخوایم و متعهد بشیم قطعا می رسیم.
اما به ثروت که فکر می کنیم انگار ذهن ما دچار شک می شه. اما و اگر های زیادی رو وارد کار می کنه. انگار که خیلی امیدی به آینده این کار نداریم. نمی تونیم روی تلاش خودمون برای رسیدن به این هدف حساب باز کنیم.

ثروتمند شدن ،چالش برانگیز است

نتیجه این می شه که درصد زیادی از مردم در وضع مالی نه چندان خوبی به سر می برند. انگار که طبیعی شده همیشه بنالیم و مقروض باشیم و به قول معروف هشتمون گرو نهمون باشه. می بینیم که اطرافیان ما هم مثل خودمون هستن. اون ها هم مثل ما هر ماه پول کم می آورند و کفگیرشون ته دیگ می خوره. گاهی موقتا وام می گیریم، قسطی خرید می کنیم اما وضع بهتر نمیشه. و ما به این نتیجه می رسیم حالا که وضع همه همین طوره مطمینا در خود ثروتمند شدن ایرادی وجود داره.
خیلی از اوقات هم به اندازه گذران عادی زندگی داریم. اینکه غذای نسبتا خوبی بخوریم، لباس نسبتا موجهی بپوشیم و سفر بریم. اما حقیقتا سهم ما از ثروت همین باید باشه؟ چرا نباید بیشتر داشته باشیم؟ خیلی خیلی بیشتر… . چرا نتونیم تو خونه ای که به نظرمون رویایی میاد در هر کجای دنیا که دلمون می خواد زندگی کنیم؟ چرا نباید بتونیم هر چیزی که می خوایم بتونیم بخریم؟

پولدار شدن

پولدار شدن

ایراد از ماست یا از ثروت؟ اگه واقعا ثروتمند شدن اینقدر دور و بعید به نظر می رسه چرا کسایی هستن که از ثروت اشباع شدن؟ فرق اون ها با بقیه ما در چیه؟
چرا نفر اول شدن تو کنکور و شغل و… برای ما شدنیه هر چند نیازمند یکسری از هزینه هاست. اما اول بودن در ثروت بعید و خنده دار به نظر می رسه؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ

ثروتمند شدن و مکانیزم دفاعی ذهن

شاید بد نباشه که بدونیم برخی از دلایلی که برای ثروتمند شدن میاریم توجیه محض هستش. به طور کلی مکانیزم ذهن ما اینه که اگه از آگاهی کافی برخوردار نباشیم در مقابل شکست به توجیه متوسل میشیم. روشن تر بگم وقتی نمی تونیم به چیزی برسیم با خراب کردن و نسبت نادرست دادن خودمون رو توجیه می کنیم. به قول معروف ندای وجدان خودمون رو خاموش می کنیم. شاید برای شما هم زیاد پیش اومده که دیدین وقتی در آزمونی موفق نمی شیم معمولا می گیم نفر اول تقلب کرد، سوالها لو رفته بود یا اینکه استاد بهش نمره داد.
وقتی نمی تونیم شغلی که می خواستیم رو بدست بیاریم معمولا می گیم همه چیز پارتی بازیه و هیچ حساب و کتابی در کار نیست.
گذشته از اینکه گاهی اوقات این اتفاقات رخ میده اما هدفم این بود که پشت پرده برخی از واکنش های خودمون رو بدونیم و آگاهی بیشتری نسبت به برخی از کارهای خودمون پیدا کنیم.

کسب ثروت

کسب ثروت

درباره ثروتمند شدن داستان همان داستان همیشگیه. ما با خراب کردن و زیر سوال بردن کسانی که ثروتمند شدن به دنبال توجیه هستیم. به دنبال خاموش کردن صدای حقیقی درونمون. پس تمام جمله های زیر همان خراب کردن و زیر سوال بردن هایی ست که به خوبی با اون آشناییم.
– تو مملکت ما از راه درست نمیشه ثروتمند شد.
– کسایی که پولدار می شن حتما یه رانتی داشتن یا کلاه یکی رو برداشتن.
– بیل گیتس اگر ثروتمند شد تو ایران نبود. تو آمریکا میشه اما تو ایران نه!
و بقیه ش رو خودتون بهتر از من می دونین. به قول معروف تا آخر این داستان رو خودتون بخونین.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

 

راهکار نهایی

 

فکر می کنم زمان اون رسیده که شجاعت رو به رو شدن با مسایل زندگی رو در خودمون تقویت کنیم. اگر از عهده کاری برنیومدیم، بنشینیم و به دلیل اون فکر کنیم و بخوایم که این داستان تکراری نشدن و توجیه کردن تموم بشه. در خصوص ثروتمند شدن باید بپذیریم ایراد از ماست. اگر نتونستیم و نشد و… هیچ اشکالی در ثروتمند شدن نیست. هیچ انگی به ثروتمندان وارد نیست حتی اگر اون ها مشکلاتی رو در زندگی شون دارن یا راه ثروتشون نادرست بوده به ما مربوط نیست. ما از راه درست این کار رو انجام بدیم.
در خصوص کشور چین، ورود اون به عرصه کشورهای ثروتمند دلایل زیادی رو میشه آورد. مهم ترین دلیل اون جو درستی بود که رهبر این کشور بر فضای کشورش حاکم کرد. جمله معروف دنگ شیائوپنگ «ثروتمند شدن باشکوه است» رو به یاد بیاریم.
در خصوص ثروتمند شدن صرف اینکه تلاش و کوشش کنیم شرط نیست. دیدگاه درست و دونستن اصول شرط لازم ثروتمند شدنه. در سایت lifeschool.ir به طور کامل این مسئله رو آموزش دادیم و باز کردیم. از مشاوره ها و دوره های سایت استفاده کنید و هر چه زودتر سرمایه گذاری رو خودتون رو آغاز کنین.

زندگیتون سرشار از ثروت

با احترام فراوان
ساره شبرنگ زاده