جوئل اوستین ، مشهورترین کشیش قرن حاضر است.نحوه بیان او و موضوعات مورد علاقه اش از دیدگاه عمیق او نسبت به مسائل زندگی، خبر می دهد.

به جرات می توان گفت که دنبال کننده های جوئل در دنیا، تعداد زیادی از افراد غیر مسیحی و طرفداران آیین های دیگر را نیز شامل می شود. این افراد در کلام جوئل و سخنرانی های او به دنبال درک جدیدی از زندگی هستند. جوئل را می توان معلم معنویت نامید. می توان گفت که جوئل اوستین، متعلق به همه مردم جهان است نه تنها طرفداران آیین مقدس مسیحیت.

اگر شما هم یکی از سخنرانی های این کشیش را شنیده باشید تصدیق خواهید کرد که کلام او ساده و عمیق و قابل فهم است.موضوعات مورد نظرش را با مثالهای ساده و ملموسی بیان می کند که سخنش را دلنشین تر می کند.

جوئل اوستین به کشیش خنده رو معروف است.تبسم همیشگی که در چهره اوست موجبات این نامگذاری را  فراهم آورده است.

جوئل در 5 مارس 1963 در هیوستون ایالت تگزاس به دنیا آمد. او اکنون کشیش ارشد کلیسای پروتستان در شهر هیوستون است. سخنرانی های هفتگی او در بیش از 100 کشور جهان دیده می شود و20میلیون نفر از مردم جهان، هر ماه با سخنرانی های جوئل به دیدگاه تازه تری نسبت به زندگی دست پیدا می کنند.

ورود جوئل اوستین به عرصه کلیسا

پدر او جان اوستین، کشیش و واعظ معروف مسیحی بود که طرفداران زیادی داشت. جوئل در 19 سالگی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با پدرش در توسعه برنامه تلوزیونی کلیسای لاک وود همراه شد. در آن زمان، تجربه و آگاهی عمیق امروزش را نداشت.

جول اوستین

جول اوستین

پس از مرگ پدرش،  جانشین پدر و متولی امور کلیسا شد. خود او در سخنرانی هایش اشاره می کند که پدرم واعظی پر شور بود. هنگام سخنرانی، مردم را به وجد می آورد و در کار خود بسیار خبره بود. اما جوئل بر خلاف پدر لحن ملایم و آرامی برای ایراد خطابه هایش داشت. در ابتدای کار از اینکه ایراد سخنرانی های او به مانند پدرش نیست، کمی معذب بود. اما پس از گذشت چندی به شیوه شخصی خود برای انجام کارش اعتماد کرد و به قول خودش، سعی کرد خودش باشد. و امروزه طرفداران او و عظمت کلیسای لیک وود نسبت به زمان پدرش چندین و چند برابر شده است و قابل مقایسه با آن زمان نیست.

 

یشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ

 

ازدواج جوئل اوستین

جوئل در سال 1987 با ویکتوریا اوستین، ازدواج کرد. به گفته خودش زمانی که ویکتوریا را برای اولین بار ملاقات کرد، زیباترین زنی را دید که تاکنون دیده است. در خصوص این ملاقات در سخنرانی هایش جمله طنزی را به کار می برد. به گفته خودش: «زمانی که ویکتوریا را دیدم گفتم اکنون زمان من است». ویکتوریا در کارهای کلیسا جوئل را همراهی می کند. آن ها دو فرزند به نام های الکساندر و جاناتان دارند. جوئل همیشه به استحکام زندگی خانوادگی و صمیمیت خانوادگی خود افتخار می کند.

قبل از جوئل نیز افرادی مانند کاترین پاندر، فلورانس اسکاول شین و لوییز هی از معلمان دین مسحیت بودند که دیدگاه های شخصی خود نسبت به زندگی و برداشت های عمیق خود از داستان های کتاب مقدس مسیحیان را ترویج می دادند. البته به جرات می توان گفت که محتوای کلام آن ها، حاصل جهان بینی و درک عمیقشان نسبت به مسایل زندگی است. مفاهیمی که ورای هر دین و مذهبی می تواند سبب خوشبختی انسان در همه زمینه های زندگی شود. همین است که تعداد بسیار زیادی از دنبال کنندگان جوئل اوستین را غیرمسیحیان تشکیل می دهند.

همسر جوئل اوستین

همسر جوئل اوستین

 

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد عشق چیست؟

 

دیدگاه جوئل اوستین

جوئل در تمام سخنرانی هایش، داستان های کتاب مقدس را از دریچه نگاه خود به جهان تفسیر می کند. مفاهیم مورد نظر خود را با بیان تحلیل های مذهبی و مسائل زندگی روزمره، رنگ و لعاب تازه ای می بخشد. بدون شک می توان گفت موفق ترین کشیشی که مسحیت به خود دیده است جوئل اوستین است. جوئل اکنون در 55 سالگی در سمت کشیش ارشد کلیسای لیک وود، در اوج موفقیت و درخشش است. جریان فکری ای که جوئل آن را ترویج می کند آمیخته ای از عمیق ترین دیدگاه ها نسبت به زندگی است. عمیق ترین و در عین حال رهایی بخش ترین. او از دریچه دین مسیحیت، به روزترین نیازهای قرن حاضر را تفسیر می کند.

راه حلهای مورد نظر جوئل نتایج درخشانی را برای طرفدارانش به بار آورده است. چرا که او قوانینی را بیان می کند که ساز و کار جهان با آن ها شکل گرفته است. قوانینی ثابت و بدون تغییر. قوانینی که قبل از جوئل بوده و بعد از او نیز خواهد بود. قوانین جهانی که امروز جوئل پیام آور آن است و دوره های دیگر معلمان دیگر. قوانینی که باید گفته شود تا زندگی، رنگ و بوی عشق بگیرد. جوئل در سخنرانی هایش درباره ایمان بی چون و چرا نسبت به خداوند بیش از هر موضوع دیگری صحبت می کند. جوئل اوستین کشیشی است که مرزهای دینی و مذهبی را در هم شکست است و سخنرانی های او پاسخی برای عمیق ترین نیاز های انسان.

با احترام فراوان

ساره شبرنگ زاده