رونالدو: افتخارات او در عرصه فوتبال هر روز رو به گسترش است. رونالدو از چهره هایی است که درخشش ماندگار دارد. خیلی از اوقات شاهد هستیم که فردی برای مدتی محدود، درخشش فوق العاده ای دارد اما به همان سرعت نیز افول می کند.
اما رونالدو این درخشش،محبوبیت وموفقیت را برای مدت مدیدی حفظ کرده است.بالا رفتن سن نه تنها تاثیرمنفی بر روند رشد اونداشته است که درهای جدیدی از پیشرفت را به روی او باز کرده است که شاید در سالهای پیش قابل تصور نبود.

نام کامل او کریستیانو دوس سانتوس آویرو است. اهل کشور پرتغال است و در 5 ژانویه 1985 در مادیرای پرتغال به دنیا آمد. او یک برادر و دو خواهر دارد. خانواده 6 نفره رونالدو از نظر اقتصادی شرایط سختی را می گذراندند. کم نیستند چهره های موفق جهانی که از دل هیچ به همه چیز رسیده اند. احساس تلخ فقر را بسیاری از افراد موفق با تمام وجود حس کرده اند. و همین تلخی و بی رحمی اون، انگیزه ای بود که سبب شده ما امروز شاهد موفقیت های دلچسبی باشیم.

کودکی رونالدو

کودکی رونالدو

نوجوانی رونالدو

همیشه دوست داشتم به این جمله، اعتماد کنم که میگه: وقتی شروع میکنی از دل هیچ چیز راهی پیدا میشه. انگار وقتی که انسان، علی رغم تمام نشانه هایی که دلیل محکمی بر تسلیم شدن هستند، نورامیدی رو در قلب خودش روشن نگه می داره. جهان به اون تارسوی امید که در شرایط سخت، خاموش نشده، پاسخ میده.
در کتاب قانون توانگری اثرکاترین پاندر، جمله تاثیرگذاری اومده. خود او در مقدمه کتابش، عنوان میکنه زمانی که شروع کردم به قدم گذاشتن در راه معنویت واندیشه توانگری، اوضاع، بسیار سخت بود. اگر شما من رو در اون زمان می دیدید؛ بی شک می گفتید این بیچاره، اندیشه توانگر داشته باشد یا نه به چه دردش می خورد. اما امروز کلیسای مسیحیت به وجودش افتخارمیکنه.

برگردیم به کریستین رونالدو. دلیل انتخاب نام رونالدو ؛ رونالد ریگان رئیس جمهور وقت بود. زمانی که رونالدو 8 سال داشت پدرش مسئول تدارکات تیم اندورینها بود.او به واسطه شغل پدر و به صورت آماتور و غیر حرفه ای به آن باشگاه ورود پیدا کرد. واین آغاز رسمی فعالیت او در عرصه فوتبال بود. هر چند که علاقه به فوتبال از مدت ها قبل در رونالدو دیده می شد. به گفته خودش با لباس خواهرانش، توپ پارچه ای درست می کرده و با آن تمرین می کرده است.

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد  خوشبختی چیست؟

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد عشق چیست؟

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد زیبایی چیست؟

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد بهترین بودن؟

رونالدو  و ورود حرفه ای به عرصه فوتبال

مدت زیادی طول نکشید که  از تیم اندورینها که انگار دیگر برای آرمانهای اوکوچک بود جدا شد و به فضای بزرگتری وارد شد. فضایی که شباهت بیشتری به رویاهای بزرگ رونالدو داشت. فعالیت او با ورود به تیم اسپورتینگ لیبسون حرفه ای تری شد و درخشش او رنگ وبوی تازه ای گرفت.

بازیهای حرفه ای و مهارت و ویژگیهای منحصر به فردش، در همین دوران، توجه بسیاری رو به خودش جلب کرد. نهایتا در سال 2003 به واسطه الکس فرگوسن به تیم منچستر یونایتد وارد شد. انگار که تمام رویاهای اوحقیقی و قابل اعتماد بود.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو

نمونه ای از افتخارات رونالدو

-در سال 2008 بهترین فوتبالیست جهان شد و توپ طلا را از آن خودش کرد.
-در سال 2009دنیای فوتبال شاهد گرانترین قرارداد انتقال به قیمت 94میلیون یورو بود. انتقالش از تیم منچستر یونایتد به رئال مادرید.
-تا کنون 5 توپ طلا را از آن خودش کرده است.
– رکورد دار بلند ترین پرش ها در بین ورزشکاران است.
-مارادونا قهرمان کودکی اوبود.
-اقای گل یورو2004و2012است.
-اقای گل لیگ برتر انگلستان در سال2008 است.

او هم اکنون در تیم رئال مادرید به سرمربی گری زین الدین زیدان افسانه ای ،دروان طلایی خود را سپری میکند. سرشار از افتخارات روز افزون.

زندگی شخصی رونالدو

فرزند نخستش در سال 2010 به دنیا آمد .هویت مادر اورا رونالدو افشا نکرده ست. وحضانت کاملا او را برعهده دارد. رونالدو در سال 2010 با ایرنیا شاک به مدت 5 سال رابطه جدی داشت وبعد از آن از هم جدا شدند .

رونالدو و پسرش

رونالدو و پسرش

پس ازآن با جورجینا رودیگز وارد رابطه شد که حاصل آن، یک دختر است.او هم اکنون 4 فرزند دارد.
لازم به ذکر است ما در این مقاله سعی کردیم به موفقیت این بازیکن در عرصه حرفه ای بپردازیم. وداستان آرزویی را بیان کنیم که همه شواهد دال بر نشدن آن بود. و به این بپردازیم که خواست انسان وپیگیری آن، چه کارها که نمیتواند بکند.
نکته آخر اینکه قوانین موفقیت ثابت است.هر چیزی که با شور و حرارت و اصول درست پیگیری شود اتفاق نیفتادنش، محال است.

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد: چرا ا باید زندگی نامه ها را خواند؟

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد: زندگی نامه بیل گیتس

پیشنهاد ما:مطالعه مقاله های منحصر ب فرد: اخبار و رسانه های رادیویی وتلوزیونی