زندگی نامه:یکی از بخشهای سایت رو اختصاص دادیم به انتشار زندگی نامه ها.ممکنه براتون سوال پیش اومده باشه که ما چرا باید زندگی نامه ها روبخونیم؟دونستن اتفاقات ریز و درشتی که برای بقیه افتاده چه تاثیری می تونه بر من داشته باشه؟
دقیقا به دلیل همین، مبحث تاثیرگذاری هستش که دوست دارم زندگی نامه افراد موفق رو بخونیم. حالا موفق در هر حوزه ای. کسب وکار،روابط وزندگی خانوادگی، تحصیل، ورزش، هنر و…درواقع همه ما وقتی که یک داستان یا رمان می خونیم. یا هر نوشته ای که سرگذشت یک فرد موفق رو بیان میکنه؛ با شخصیت اون همزاد پنداری می کنیم. و به نوعی ازش الگوی ذهنی می گیریم.
شاید شما هم این جمله معروف رو از جیم ران شنیده باشین که اگر با 5 میلیاردر رفت و آمد میکنی تو ششمی خواهی بود.

زتدگی نامه بزرگان

زتدگی نامه بزرگان

 

لزوم خواندن زندگی نامه ها

 

یکی از باارزش ترین، کارهایی که هر کدوم از ما می تونیم انجام بدیم اینه که دور و بر خودمون رو پر کنیم از انسانهایی که دوست داریم مسیرزندگیمون شبیه به اونا بشه. انسانهایی که ویژگیهای مورد علاقه ما رو در خودشون دارن. خیلی از افرادی که این جمله رومی شنون ؛ یه نگاه میکنن به آدمایی که در محیط کار، خانواده یا هر کجای دیگه ای با اونها ارتباط دارن. علی رغم اینکه اون انسانها، فوق العاده براشون عزیزن و قابل احترامم ؛ می بینن نقشه ای که اونها برای زندگیشون ترسیم کردن با مسیر اطرافیانشون هماهنگ نیست.

 

یه زندگی نامه فوق العاده اینجا موجوده:زندگی نامه بیل گیتس

 

در اینجا هست که دوست دارن آگاهانه، روابط و دوستانی روانتخاب کنن که بیشتر شبیه به اهدافشون باشن. یکی از بهترین راه ها، خوندن زندگی نامه هاست.زندگی نامه و صد البته آثار این افراد.در زمان مطالعه مباحث این چنینی، انگار که ما با اون فرد، نشت و بر خاست داریم.تاثیری که دوست داریم از اون بگیریم، مشورت هایی که دوست داریم در خصوص موارد مختلف، ازش دریافت کنیم از این طریق می تونیم بگیریم. و در نهایت می بینیم که لزومی به ارتباط در دنیای فیزیکی نیست.حالا که شرایطش مهیا نیستش.

زندگی نامه افراد موفق

زندگی نامه افراد موفق

 

الگوبرداری ذهنی از زندگی نامه افراد موفق

نکته دیگه ای که می تونه حس خوبی به آدم بده اینه که گاهی اوقات ما می خوایم کاری انجام بدیم. و به دنبال نمونه ومثال می گردیم تا این کار برای ما باورپذیر بشه. انگار ساختار ذهنی انسان جوری هستش که اگر یک مورد روببینه که قبل از خودش به موفقیت رسیده؛ باور میکنه که آره پس من هم میتونم.

 

پیشنهاد ما به شما:خواندن مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟

همه ما کم و بیش این خصلت رو داریم .شنیدم ژاپنی ها یک ضرب المثلی دارن که میگه : اگر یک نفر در دنیا هست که تونسته کاری روانجام بده پس توهم میتونی. اگر هیچ کس تا به حال این کار رو نکرده تو باید بتونی.
از بخش دوم جمله صرف نظرمی کنیم و بررسیش رومی ذاریم واسه بعد. که خودش مجالی جداگانه می خواد. اما برمی گردیم به بخش اول این ضرب المثل. اگر یک نفر در دنیا تونسته کاری رو انجام بده پس تو هم میتونی.

زندگی نامه خوندن ،ربط عجیبی به این داستان داره. وقتی در زندگی نامه ها بر میخوریم به این مطلب که اون فرد چالشی مشابه یا حتی، بزرگتر از ما داشته وتونسته از پس اون بر بیاد. مطمئنا ته دل ما هم قرص میشه که پس این کار شدنیه.

الگو برداریهای بی نظیری که از زندگی نامه ها اتفاق می افته؛ یک دلیل مهم برای خوندن این آثار هستش.

بیوگرافی افراد موفق

بیوگرافی افراد موفق

 

نربیت افکار و دنیای ذهنی

من یقین دارم هر کدوم از ما، در هر جایگاه و هر سطحی از پیشرفت هستیم لزوما باید هر روز، زمانی رو بگذاریم برای شارژکردن باتری وجودمون. برای انگیزه دادن به خودمون. زمانی که در اون دلیلی رو پیدا می کنیم برای اینکه آگاهانه و با هدف زندگی کنیم.

 

پیشنهاد ما به شما:خواندن مقاله بی نظیر خوشبختی چیست؟

همه ما در طی روز به واسطه زندگی در اجتماع ، شاید با صحنه ها و موقعیت هایی مواجه بشیم که ما رو کمی ناامید و بی انگیزه کنه. برای خنثی کردن این تاثیرات و مهم تر از اون برای فردایی بهتر، باید هر رو ز و هر روز زمانی رو بذاریم برای تربیت فکرخودمون.
و خیلی واضح بگم: اگر این زمان رونداریم یا نمی تونیم وقت خالی براش پیدا کنیم. احتمالا داریم بیراهه می ریم. به قول معروف “صب تا شب می دوییم و اخرشم هیچ.” پس گاهی بهتره مکث کنیم. از سرعت خودمون کم کنیم و زمانی رو آروم بگیریم.

 

راه هایی برای بهتر زیستن

در این زمان باید کارهایی روانجام بدیم که زندگی رو برای ما معنا می بخشه. لذت دورنی ،امید و انگیزه رو در ما تقویت میکنه. می تونیم زندگی نامه بخونیم .کتاب بخونیم. کتاب بخونیم و باز هم کتاب بخونیم….

داستان زندگی بزرگان

داستان زندگی بزرگان

اینجوری یه زندگی نامه زیبا ازخودمون بر جای می ذاریم. که روزی کسی در خلوت خودش بخونه تا بتونه یک زندگی زیبا خلق کنه. برای خودش و برای اطرافیانش. اینجوری می تونیم نمونه زنده یک موفقیت باشیم برای انسانهایی که جزء اطرافیان ما هستن. بگذاریم ما اون یک نفری باشیم که همه دوست دارن باهاش وقت بگذرونن. برای بهتر زندگی کردن.

 

سخن آخر

ما سعی کردیم در سایتمون،محیطی رو مهیا کنیم. نوشته ها مقالات و زندگی نامه هایی. که بتونه در ساعاتی از روز که یک انسان می تونه برای رشد شخصی خودش بگذاره؛مفید باشه.

 

 

پیشنهاد ما به شما:خواندن مقاله منحصر به فرد عشق

با افتخار اعلام میکنم که هر موقع خواستید از دغدغه های زندگی روزمره، دل بکنید و باتری وجودتون رو شارژکنید. به ما سر بزنید. اینجا از حاشیه به دوریم. اینجا خودمون رو خالص کردیم برای رشد. برای عشق. برای حال خوب. برای حس زندگی. به ما سر بزنید. هر روز
منتظر نظرات ارزشمندتون هستیم.

 

با احترام
ساره شبرنگ زاده.