زیبایی یکی از باب ترین معیارهای عصرماست.هر سال ویژگی های جدیدی به عنوان معیار زیبایی ، اعلام میشه . انگار یک ترس همه گیر بین ماها اتفاق می افته.ایا من مطابق با معیارها هستم؟

بگذریم از اینکه درد بزرگی است که کسانی بشینن و درباره زیبا بودن یا نبودن ما تصمیم بگیرن.معیار تعیین کنند و به خورد ما بدن.وما هم چشم بسته،بله قربان گو باشیم . وبا تمام توان، هر سال خودمون رو با آخرین ورژن زیبای اپدیت می کنیم . یک نفس راحت می کشیم.که اره الان دیگه رو به راهم.

 معیار های زیبایی

گاهی اوقات یکسری از امور، انقدر در جهان اطراف ما رایج میشه که بدیهی فرضشون می کنیم . حالا دیگه این یک ، حقیقت غیر قابل انکاره که زیبایی بسته به یک سری معیارهاست.در این بین ، بعضیا هستن که از بخت خوش،با اون معیارها هم خونی دارن . و یه دوره از آرامش رو تجربه می کننن .یک سری ها هم از بخت بد ، جور دیگه ای آفریده شدن . از قافله زیبایی ، عقب می مونن .احساس نازیبا بودن ، سالهای سال اونها رو رنج میده.

پیشنهاد ما:یه زندگی نامه جالب ودوست داشتنی.زندگینامه بیل گیتس از منظری دیگر.

چیزی که همیشه در نظر من جالب بوده اینه که : این معیارها در زمانهای مختلف تغییرمی کنن.شاید خیلیا باورشون نشه . چیزی حدود 50سال پیش لاغری اندام به هیچ وجه زیبایی محسوب نمی شد . ولی امروز برای همه جا افتاده . و چه تلاش هایی که برخی از ماها برای این کار نمی کنیم .

معیارهای زیبایی

معیارهای زیبایی

خیلی از زنان و دختران به چهره و اندام خودشون ، معتر ض اند . حس خوبی نسبت به خودشون ندارن . چرا که شبیه عکس روی جلد هیچ مجله ای نیستن . خیلی ها به چهره و اندام خودشون بی احترامی میکنن . به عمل های مختلف رو میارن . به رژیم های نامتعارف . و رنج این زیبایی رو به جون میخرن.در اخر، خدا نکنه که یهو، این معیارها عوض بشه . حالا روز از نو روزی از نو . باید ساختمونی که ساختیم روخراب کنیم و از اول بسازیم . تازه اگه امکانش باشه.

پیشنهاد ما به شما:مطالعه مقاله بی نظیر اخبار رسانه های رادیویی وتلویزیونی

 

تعریف زیبایی از نظر عرفان نظر آهاری

چند وقت پیش ، مطلبی رو می خوندم از عرفان نظر اهاری.قسمتی از اون رو اینجا ، براتون قرارمیدم.

ما که دماغمان را عمل نکردیم و گونه نکاشتیم . ما که خط لب نداشتیم و مژه مصنوعی نداشتیم. ما که موی بلوند و قد بلند نداشتیم . ما که چشم هایمان رنگی نبود . رفتیم و کتاب خواندیم . و با هر کتابی که خواندیم ، دیدیم که زیباتر شدیم . آنقدر که هر بار که در آینه نگاه کردیم . گفتیم : خوب شد خدا ما را آفرید. وگرنه جهان چیزی از زیبایی کم داشت.

تمام . زیبایی یعنی همین . همیشه با تمام وجود به این موضوع ، ایمان داشتم که همه چیز در ذهن ما و در دنیای درون ما اتفاق می افته.همه چیز به طرز فکر ما بستگی داره . به باور و نگاه ما نسبت ب خودمون.همه چیز به برداشت فکری ما از موضوعات ومسائل بستگی داره.

در مقاله خوشبختی به این موضوع پرداختیم . پیشنهاد میکنم این مقاله منحصر به فرد رو مطالعه کنید.

 

زیبایی یک احساس است

زیبایی هم از این داستان مستثنی نیست . زیبایی یک احساسه یک طرز فکر . هر چه قدر بیشتر در دنیای بیرون در پی اش باشیم.هر چه قدر بیشتر سعی کنیم لوازمش رو در بیرون مهیا کنیم . ازش دورتر می شیم.زیبایی یک عقیده است . یک باور . باور به ارزشمندی وجود خودمون . باور به اینکه ما لایق بهترین هاییم . باور به اینکه خلقت ما کامل وبی عیب و نقص بوده . باور به اینکه خداوند همه ما رو در زیباترین شکل ممکن ، خلق کرده . زیبایی یعنی خلقت بی نظیر پروردگار . خلقتی که تمام عیار و بدون نقصه.

مفهوم زیبایی

مفهوم زیبایی

 

شاید برامون آرامش بخش باشه که بدونیم ما هم زیباییم . همه زیباییم . هرکس ب شکل خود . شاید از این به بعد بتونیم آسوده و راحت دست برداریم . از دست کاری در چهره واندام خودمون.به چهره خودمون در آینه نگاه کنیم و باورکنیم همونطور که هستیم زیباییم . با همین شکل و شمایل . یک نفس راحت بکشیم . دست برداریم.دست از اتهام زدن به خودمون . متهم کردن خودمون به زیبا نبودن.

یقین دارم اگر زیبایی دارای معیار خاصی بود . خداوند ، خالق زیباییها ، هممون رو یک شکل ومطابق اون معیارها خلق می کرد و تمام . گاهی به این فکرمیکنم که زیبایی فراتر از جسم و ظاهر ماست . یقین دارم این جسم قالبی هست که برای زندگی دنیایی به اون نیاز داشتیم.اما همه ما در ورای این قالب ،یک بعد روحانی و ابدی داریم.

پیشنهاد ما به شما:مقاله منحصر به فرد عشق

 

سخن اخر

 

همون داستان بی نظیری که خداوند نقل میکند و می فرماید : من از روح خودم در شما دمیدم . همه ما پاره ای از خداییم . همه ما یک بعد خداگونه داریم . یک بعد ابدی . سفری بی انتها به سمت خالقمون . تا روزی که دوباره به اون پیوند بخوریم . در این جسم خانه کردیم ومطمئنا یک روز، ترکش می کنیم.پس شاید بهتر باشه به خودمون ، یاد آوری کنیم که من این جسم نیستم . فراترم از این جسمم . زیبایی ما به بی انتها بودنمون هست . به ابدی بودن روحمون . روحی که از خداوند درما دمیده شده . این مفهوم ، به تمامه زیباست.

زیبایی چیست؟

زیبایی چیست؟

شاید اگرخودمون رو بیشتر بشناسیم . وجودمون و علت بودنمون رودرک کنیم . برداشت ما از زیبایی ، متفاوت بشه . دوست تر باشیم با خودمون . با جسممون . زیبایی اون رو درک کنیم . بهش عشق بورزیم . خودمون روتحسین کنیم . همینطورکه هستیم . با خودمون به صلح برسیم . همه ما این روبه عینه دیدیم . انسانهایی که با خودشون در صلحن.انسانهایی که از درون ارومن ؛زیباترن . این یه حقیقته.

 

در پایان این نکته روبگم . ما هم طرفدار مراقبت از سلامت جسم وظاهرخودمون هستیم و اون رو توصیه میکنیم . اما بحث ما در این مقاله فراتراز این مبحث بود.

 

زیبایی سهم تک تک لحظاتتون .

با احترام ساره شبرنگ زاده