قانون جذب : واژه ی آشنایی که به گوش همه ی ما رسیده است. اما برداشت های درست و نادرست بسیاری از این قانون وجود دارد. بهتره بگم که برداشت های اشتباه و غیرعلمی از قانون جذب بیشتر از برداشت های درست رایج شده است. دلیل این موضوع هم اینه که گاهی برخی از ماها فکر می کنیم که با خوندن چند صفحه کتاب در هر حوزه ای استاد میشیم و حالا میتونیم به دیگران هم کمک کنیم.

اما حقیقتا چیزی که من به اون رسیدم اینه که هر کسی زمانی صلاحیت این رو پیدا میکنه دیگران رو راهنمایی کنه که خودش به نتیجه رسیده باشه. یا حداقل راه، براش روشن شده باشه و به وضوح نسبت به مسیر، اشراف کامل داشته باشه.

و ما هم سعی کردیم اگر چیزی رو تدریس می کنیم، در خصوص اون محتوا تولید می کنیم و انتشار میدیم بر پایه درست استوار باشه. در خصوص قانون جذب هم ناگفته نمونه که اشتباه زیادی رو در این زمینه مرتکب شدیم تا نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که قانون جذب حقیقتا چه مفهومی رو در برداره.

مفهوم حقیقی قانون جذب

از اسمش کاملا پیداست. جذب هر خواسته ای و ورود اون به زندگی، کاملا قانونمند و مطابق با معیارهایی ست. پس ما در قانون جذب، چیزی را داریم به نام جذب قانونمند. در همین لحظه لازمه برای همیشه یک مفهوم رو از دنیای ذهنی خودمون حذف کنیم. چه مفهومی؟ اینکه بخوایم چیزی رو به زور وارد زندگی خودمون کنیم.

 

هر وقت در جهت رسیدن به چیزی به اجبار و زور و فشار متوسل میشیم بدونیم که در اشتباه هستیم و با قانون جذب هماهنگ نیستیم. هر گاه انتظار داریم که دیگران کاری رو انجام بدن تا ما به خواسته خودمون برسیم، رفتارشون تغییر کنه تا ما به حس خوب برسیم، از نظر مالی و عاطفی ما رو حمایت کنن، چیزی که خیلی رایج هست اینکه برای ما کار پیدا کنن و… .این ها به این معنی هست که ما با قانون جذب آشنایی خیلی کمی داریم.

همه ما به یک میزان به خداوند نزدیکیم. منبع عظیمی که سرچشمه تمام نعمت ها اعم از عشق وشغل و ثروت و ارزشمندی است در درون تمام ماست. وهمه از اون به یک میزان بهره مندیم. پس نیاز نیست از طریق دیگران به خواسته هامون برسیم.

واژه قانون جذب انقدر مورد سوءاستفاده های گوناگون و نامتعارف قرار گرفته که هنگام انتشار این محتوا تصمیم داشتم از نام دیگری استفاده کنم اما حقیقت قانون جذب بسیار زیبا و ساده است و در عین حال عمیق.

نشانه های قانون جذب

یکی از مهم ترین نشانه های قانون جذب داشتن احساس خوب است. زمانی که در استرس و فشار هستید، زمانی که ترس از دست دادن چیزی رو دارید، دقیقا مسیر ما مخالف با اون چیزی هست که ازش با عنوان قانون جذب یاد میشه.

 

زمانی که در احساس گناه به سر می بریم، زمانی که احساس عدم لیاقت می کنیم به راستی که هیچ اتفاق خوبی برای ما نمی افته. گاهی به اشتباه فکر می کنیم با تکرار یکسری از جملات و با فکر کردن به یکسری از موضوعات در مسیر جذب خواسته و به کار انداختن قانون جذب هستیم اما بهتره بگم همه ی این تلاش های بی پایه، بی نتیجه خواهند بود چرا که ما گام اول رو اشتباه برداشتیم.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ارزشمند عشق چیست؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ارزشمند چرا باید زندگینامه ها را خواند؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ارزشمند اخبا رورسانه های رادیویی وتلوزیونی.

تکنیک های قانون جذب

این طرف و آن طرف زیاد از تکنیک های قانون جذب شنیدیم. از عبارت های تاکیدی، از تجسم کردن و از دریم بورد. اما حقیقتا چرا هیچکدوم از اینها برای ما جواب نداده؟ چرا تمام این اصول رو رعایت کردیم اما هیچ جذبی اتفاق نیفتاد؟ نهایتا به این نتیجه رسیدیم که اینها همه دروغه. یک روز حتی در یکی از سایت های پرطرفدار موفقیت خوندم که قانون جذب یک خرافه بیش نیست… سکوت.

اگر  قانون جذب یک خرافه یا توهم است پس جهان ما چیزیست شبیه بازار شام. که هیچ توجیحی برا هیچ چیز وجود نداره و عملا بی عدالتی و باری به هر جهت بودن ویژگی بارز دنیای ماست.

به نظر شما اینطوره؟ به عظمت خداوند که فکر می کنیم دقیقا پاسخ منفی ست. برای هر کسی که لحظه ای عمیقا به زندگی اندیشیده باشه مثل روز روشنه که دنیای ما دنیای شایستگی هاست. دنیای عدالت. دنیای لیاقت ها و خداوند در راس این جهان همواره زمام امور روبه دست داره و همه چیز تحت کنترل کامل اوست.

 

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ارزشمند بهترین بودن.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ارزشمند زیبایی چیست؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله ارزشمند خوشبختی چیست؟

سخن آخر

این رو با تمام وجود میگم در این جهان لازم نیست بجنگیم. لازم نیست فریاد بکشیم. لازم نیست کسی رو متهم کنیم که جلوی ما رو گرفته. این جهان بخشنده است و بیشتر از خود ما مشتاق رسیدنمون به خواسته هامون هست. ویژگی بارز خداوند رو به یاد بیارید. الرحمن و الرحیم. بخشنده مهربان. پس چی شد که ما فکر کردیم با فریاد، خراب کردن دیگران، جنگ و دعوا، استرس و ترس و مستهلک کردن وجود خودمون به خواسته های خودمون می رسیم.

به رحمانیت خداوند رجوع کنیم. جهان ما قانونمنده. قانون جذب سرشار از مفاهیمی هست که میتونه مارو یکبار برای همیشه از یکسری راه های بیهوده که برای رسیدن به خواسته هامون بهشون چنگ می زنیم رها کنه. از همه ی راه های دروغین.

من اسم این قانون رو قانون خوشبختی می ذارم. قانون توکل، قانون آرامش. اسمی که تا بتونه تا حدی بار منفی و فضای مسمومی که برخی ها ایجاد کردن رو جبران کنه. سایتlifeschool.ir تصمیم داره قوی ترین و بهترین مفهوم رو از قانون جذب ارایه بده و پاسخگوی تناقض های مفهومی باشه که پیرامون قانون جذب اعمال شده.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

با احترام
ساره شبرنگ زاده