پیشرفت در زندگی : من اعتقاد دارم که یکی از قوانین بی چون و چرای جهان، قانون پیشرفت است. با یک نگاه کلی هم میشود این را فهمید. یک لحظه امروز و حال حاضر را با ده سال پیش مقایسه کنید. شکل شهرها، معماری خانه ها، پوشش مردم، زندگی بهتر و مرفه تر ما نسبت به پدر و مادرهامان و همین طور زندگی بهتر آنها نسبت به پدر و مادرهاشان را ببینید. حتی یکی از جذاب ترین این مثالها شکل ظاهری آدم هاست. به نظرتان آدمهای امروز نسبت به گذشته زیباتر نیستند؟
وقتی به این قبیل چیزها در دنیای اطرافمان دقت می کنیم به این نتیجه می رسیم که انگار جهان هر روز دارد خودش را بهبود میدهد. به ورژن جدیدتری ارتقا پیدا میکند و خیلی از ضعف ها و باگ های گذشته را برطرف میکند. انگار بعد از یک مدت زمان، نسخه جدید تری از خودش را به نمایش می گذارد.
و از آنجایی که ما جزئی از این جهان قانونمند هستیم؛ می توانم با یقین 100درصد به شما بگویم ما هم باید با این جریان پیش برویم. خیلی از اوقات در واکنش به این جمله، کاربران ما پاسخ میدهند که “نه پیشرفت، یک انتخاب است. اختیاری است و هر کسی آزاد است که آن را انتخاب نکند. ولی اینطور نیست. پیشرفت  ، یک اجبار است. با جریان جهان اگر بخواهیم هماهنگ بشویم چاره ای نداریم جز اینکه همراه آن پیش برویم.
خیلی از اوقات این اتفاق، خود به خود می افتد. به اولین باری که یک کار را انجام دادید فکر کنید. زمانی که در آن، تازه کار بودید و بی تجربه. بعد از یک مدت زمان می بینید که کاملا اوضاع متفاوت شده است. شما به مهارتی رسیدید که می توانید در آن کار، خلاقیت به خرج بدهید و به شیوه های سنتی انجام آن کار دیگر پای بند نیستید.
می توانید به یک مثال ساده فرضا به آشپزی فکر کنید. می بینید که بعد از یک مدت، شما شیوه شخصی خودتان را دارید و به سلیقه خودتان یک سری چیزها را تغییر میدهید و نتیجه هم در اکثر اوقات خوب از آب درمی آید.

پیشرفت : جزء جدایی ناپذیر زندگی

پس پیشرفت و همراه شدن با جریانی که توقف ندارد یکی از اساسی ترین کارهای زندگی ماست. اگر یک مقدار دقت کنیم می توانیم به این فکر کنیم که سکون و سرجای فعلیمان ماندن، وجود ندارد.وقتی جریان به جلو حرکت میکند اگر ما هم پای آن نباشیم و سرجای فعلیمان بمانیم این پس رفت است.
منظورمان از اینکه این جریان توقف ندارد و ما هم ناچاریم اگر خواهان تعادل در زندگی هستیم با آن همراه شویم ؛ این نیست که همه چیز در عجله و هول و ولاست و آرامشی در کار نیست.
منظورمان این است که همواره باید برای بهتر شدن زندگی کاری انجام بدهیم و هدفی داشته باشیم که ما را به سمت جلو سوق بدهد. پیشرفت و حرکت رو به جلو، لازمه یک زندگی متعادل و قانومند هستش.

 

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

و حالا یک سوال؟ منظورمان از این حرکت رو به جلو در چه زمینه هایی است؟
هر زمینه ای که شما را به وجد می آورد. ما در خصوص اینکه پیشرفت کنیم یا نه هیچ حق انتخابی نداریم و این قانونی است که بی اعتنا به سلیقه ما کار خودش را انجام میدهد اما درباره این مسئله که در چه زمینه ای پیشرفت کنیم کاملا آزادیم. وهیچ اجباری در کار نیست. معمولا انسانهایی که به استقلال شخصیتی خوبی رسیدن و شناخت کافی از خودشان دارند به راحتی و اطمینان می توانند بگویند که راه ما این است. و خیلی راحت می توانند چیزی را که انجامش به آنها حس هدفمندی میدهد پیدا کنند. میتواند تحصیل باشد، هنر باشد، کارآفرینی در یک زمینه خاص باشد. میتواند خانه داری باشد و هر چیزی که شما را به وجد می آورد.
و اگر تا حالا پیدایش نکرده اید به این جست و جو ادامه بدهید.به قول استیو جابز عشق به این کار چیزی شبیه عشق به معشوق است و هر روز قوی تر میشود.

پیشرفت  و تعیین علایق و اهداف

پس اگر تا به حال به صورت جدی به اهداف زندگیمان فکر نکردیم و هدفی را برای خودمان تعیین نکردیم بهتر است منتظر مشکلات متعدد باشیم. چرا که از یک قانون مهم سرپیچی کرده ایم و در نتیجه این سر پیچی سخت تنبیه می شویم.
چیزی که شما را بیش از همه چیز به وجد می آورد پیدا کنید. چیزی که باعث میشود گذر زمان از یادتان برود. چیزی که شوق بیدار شدن از خواب را به شما میدهد. آن چیزی که ازش دارد تا شبها به خاطرش دیرتر به رختخواب بروید. چیزی که به شما احساس مفید بودن میدهد. احساس هدفمندی. احساس اینکه من کاری انجام میدهم که باعث میشود جهان به جای بهتری برای زندگی تبدیل شود.
به خواسته های قلبی خودتان بها بدهید و در این زمینه با هیچ کس سازش نکنید. هیچ کس به جای شما زندگی نمی کند . پس آزادید تا انتخاب کنید چیزی را که میتواند زندگی شما را رنگ و بوی تازه ای بدهد.
آن وقت هست که خستگی ناشی از یک روز کاری میتواند لذت بخش ترین حس دنیا باشد.
در باره این مطلب چیزی که من را بی نهایت به وجد می آورد این است که هر کسی، کار خودش را بهترین کار دنیا می داند و عقیده دارد با انجام این کار خدمتی به جهان میکند که نظیر ندارد.
از هر پزشکی که به کارش علاقه دارد اگر بپرسید با یقین 100درصد به شما می گوید ما اگر نباشیم سلامتی نیست و سلامتی که نباشد دیگر هیچ چیز نمی تواند جای آن را بگیرد.
هر برنامه نویس هدفمندی این را با اطمینان به شما می گوید که اگر ما نباشیم کسب و کارها می خوابند و از رونق می افتند.
هر روان شناس و مشاوری این را به شما میگوید که اگر ما نباشیم و حال و روحیه خوب نباشد زندگی حرفی برای گفتن ندارد.

 

سخن آخر در خصوص پیشرفت

قشنگی دنیا نیز به همین است.همه احساس بهترین بودن بکنند و با عشق کار کنند. همه بدانند جهان برای آنها و کارشان ارزش منحصر به فردی قائل است.
نمی دانم شمایی که این مقاله را میخوانید در چه شغل و چه جایگاهی هستید. برنامه نویس هستید، خانه دارید، مشاورید یا بازراریاب. تفاوتی هم ندارد. در هر شغل و هر کاری که هستید بدانید به شما این فرصت داده شده است که جهان را به نسخه زیباتر و بهتری ارتقا دهید. اهداف خود را بنویسید. زندگی بدون اهدف و آرزوهای بزرگ ، معنی حقیقی خود را پیدا نخواهد کرد.
واما ما در اینجا در مدرسه زندگی اگر نباشیم هم مطمئنیم شما عزیزان راه خود را پیدا می کنید. اما ما هستیم و می دانیم بودنمان می تواند شما را خوشحال تر کند. خوشبختی را ترویج می کنیم و روی آن قسم میخوریم. دوست داریم شما هم در تجربه زیبایی های زندگی با ما همراه باشید.
ما اینجاییم و برای بودنمان به اندازه کافی دلیل داریم و اهدافمان را نوشتیم و پای شان را امضا کرده ایم. شما هم اگر به اندازه کافی برای خوشبخت بودن، برای بهره مند بودن از موفقیت و ثروت و عشق دلیل کافی دارید با ما همراه شوید. به شما قول می دهیم این همراهی، پایان بسیار خوشی خواهد داشت.
پیشنهاد ما : استفاده از دوره آموزشی بی نظیر تکنیک های رسیدن به خوشبختی و آرامش درون.
با احترام فراوان
ساره شبرنگ زاده