تغییر در زندگی

 

دانلود فایل تصویری

 

دانلود فایل صوتی

 

چند روز پیش یکی از کسب و کارهای ایرانی در حوزه اینترت که به پیشرفت های بسیار زیادی رسیده بود ایمیلی را به تمام مخاطبان خود ارسال کرد و از اتمام فعالیت خود خبر داد.
برای همه جای تعجب داشت. چرا ؟ به چه دلیل؟ چه معنی دارد دقیقا زمانی که تلاش های مدیر آن وب سایت به عالی ترین حد خود رسید این تصمیم عجیب را بگیرد….
من متن کامل آن خبر را خواندم. متن زیبایی که مدیر آن وب سایت نوشته بود. ناگفته نماند مدیر آن وب سایت انسانی بسیار موفق، متعهد و ماهر بود در زمینه کاری خود و رضایت بالای مشتریان وب سایتش را کسب کرده بود. متن زیبایی که خواندنش یکی از مهم ترین قوانین زندگی را برای من دوباره و دوباره و دوباره یادآوری کرد.
در آن متن نوشته شده بود این وب سایت را با تمام موفقیت ها و خوبیها و لذت هایی که از فعالیت در آن بردم به این دلیل رها می کنم که پیشرفت بزگتری پیش روی من است. احساس کردم چقدر تفاوت است بین انسانهایی که در نهایت آگاهی و موفقیت زندگی می کنند با انسانهایی که از قوانین جهان بی اطلاعند.
می خواستم بیشتر در خصوص این موضوع صحبت کنم. اینکه چه زمانی ، زمان ایجاد تغییر در زندگی است؟ همه ما تصور می کنیم زمانی باید اوضاع را تغییر دهیم که انقدر وخیم و بحرانی است که جای ماندن نیست. زمانی که انسان فرار را بر قرار ترجیح می دهد. زمانی که اوضاع زندگیمان به لعنت خدا هم نمی ارزد. اما انسانهای حقیقتا موفق به زندگی اینطور نگاه نمی کنند. آنها منتظر نمی مانند که جهان با چک و لگد آنها را مجبور به پیشرفت کند. آن ها داوطلبانه به استقبال تغییر می روند. آن ها به آغوش تغییر می روند و از ناشناخته ها نمی ترسند. از اینکه زندگی آن ها را به چالش بکشد ترسی به دل راه نمی دهند. آن ها عاشقانه در پی پیشرفت و سعود اند. به قله های بالاتر. بالاتر از قله کنونی شان.

تغییر در زندگی و رفع سوءتفاهم

می خواهم دو مسئله را از هم تفکیک کنم. منظور من ابدا این نیست که ما باید هر زمان موفقیتهایمان به بار نشست کاسه کوزه ها را بشکنیم و حس شجاعت کنیم. نه ابدا.. منظورم این است همیشه منتظر نمانیم اوضاع آنقدر بد شود که چاره ای جز تغییر نداشته باشیم..  ایجاد تغییر در زندگی و برنامه ریزی برای پیشرفت باید زمانهایی که در بهترین اوضاع هستیم هم رخ دهد. هر چه قدر هم زندگی قشنگ بود باید از خود بپرسیم چطور می شود از این هم زیباتر شود؟
واین یک قانون است. جهان ما هر روز در حال بهتر شدن است ماهم باید با این جریان همراه باشیم. باید با این روند هماهنگ باشیم. باید هر روز در حال بهتر کردن و ارتقاء سطح زندگیمان باشیم هر چه قدر هم همه چیز رویایی به نظر برسد.
گاهی این بهتر شدن به این شکل است که به پیشرفت هایمان وابسته نشویم. به آنچه که به دست آورده ایم نچسبیم. چرا که ما را راکد و بی حرکت می کند. گاهی باید چیزهای خوب را در زندگی رها کنیم. چیزهایی خیلی خیلی دلچسب. چرا که تجربه ای زیباتر در انتظار ماست. قله ای بلند تر نظرمان را به خودش جلب کرده. فقط انسانهای شجاع هستند که اینگونه عمل می کند و به ندای درونشان برای تغییر پاسخ می دهند. دیگران هرگز به این نداها جواب نمی دهد. که حتی احمقانه می دانندشان. اما زندگی با فراغ بال زیباتر است. زندگی با رهایی فوق العاده تر است و نچسبیدن به خواسته ها و حتی موفقیت ها و دستاوردها نشانه رشد شخصیتی یک انسان است.
عاشق این سبک زندگی و این نوع نگاه به جهانم. عاشق این اوج گرفتن ها تا بی نهایتم.
بهترین ها را برایتان آرزومندم.
با احترام
ساره شبرنگ زاده