حال خوب

 

دانلود فایل تصویری

 

دانلود فایل صوتی

 

به سخاوتمندی جهان فکر می کردم به اینکه چطور این مسئله را به بهترین شکل ممکن توضیح دهم و منظور خودم را بیان کنم. بهترین مثالی که به ذهنم رسید شرکت هایی بود که درعرصه نتورک مارکتینگ یا همان بازاریابی شبکه ای فعالیت داشتند. من اطلاع زیادی از قوانین، حد و مرزها و جزئیات این شرکت ها ندارم و کلا نیازی هم نیست. چرا که موضوع بحث ما چیز دیگری است. چیزی که در این شرکت ها اتفاق می افتد و نزدیکی زیادی به موضوع مقاله امروز ما دارد پلن درآمد زایی این شرکت هاست. به این شکل که هر زمان فردی وارد این شرکت ها می شود طبق قراردادش با شرکت، درصدی از حاصل فروش محصولات شرکت به این فرد تعلق می گیرد. اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود. وظیفه اصلی هر فردی که وارد این شرکت ها می شود تشکیل زیرمجموعه خودش است. یعنی انسانهایی را وارد شرکت می کند و آموزش های لازم را به آنها می دهد و تجربیات خودش در زمینه فروش را به آنها منتقل می کند. اتفاق بسیار جالب این است که از این به بعد از حاصل فروش افرادی که وارد مجموعه کرده است درصدی هم به این فرد تعلق می گیرد. علاوه بر این آگر آن افراد، اعضای دیگری را به مجموعه اضافه کنند حتی از حاصل فروش آنها هم سهمی به فردی که در راس این مجموعه است تعلق می گیرد.
توضیحاتم را به همین جا ختم می کنم تا مثال این شرکت ها به درازا نکشد. اما اینها را گفتم که بگویم جهان بی نظیر وسخاوتمند ما هم پلن درآمد زایی این چنینی دارد و به ما اجازه داده است از حال خوب و کارهای خوبمان تا بی نهایت سود ببریم.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

حال خوب واگیردار

برای اینکه سهمی در این پلن سوددهی داشته باشیم لازم نیست کار خاصی انجام دهیم. فقط کافی است حال خودمان خوب باشد. حال خوب مسری است. هر فردی که در درونش، صاحب آرامش و احساس خوب است؛ هر فردی که کلامش زیباست؛ هر فردی که نگاهش محبت آمیز است آلوده به ویروس مهربانی است. توصیه می کنم اگر کسی از آرامش می ترسد نزدیک این فرد نشود که این آرامش و حال خوب واگیردار است. منتقل می شود و افراد زیادی را دچار و مبتلا می کند.
برگردیم به بحث خودمان. هر فردی که در درونش، صاحب لذت و عشق و حال خوب است خواه ناخواه این عشق را منتقل می کند. افرادی که در محیط خانه با او در ارتباط اند، افرادی که در محیط کار به نحوی با او رابطه دارند و حتی فردی که برای مدتی کوتاه در تاکسی یا در صف نان با او برخوردی هر چند مختصر دارد این حال خوب را می فهمد و دریافت می کند و این فرد بدون اینکه خودش خواسته باشد انتقال دهنده مهربانی می شود و جهان را دچار و مبتلا می کند.

 

احساس خوب

احساس خوب

 

نکته زیبای داستان این است که هر فردی که به واسطه حال خوب او حالش خوب می شود می تواند بهتر زندگی کند. حتی اگر برای چند ساعت. به وسطه این حال خوبی که دریافت کرده احتمالا با همسرش، بهتر برخورد می کند به فرزندش مهربانی بیشتری می بخشد و باز هم خوبی و عشق است که دست به دست و سینه به سینه منتقل می شود.
و این حال خوب تا بی نهایت بار می تواند منتقل شود. و حال افراد زیادی را خوب کند. چیزی که به آن اعتقاد دارم و ذره ای در وجودش تردید ندارم این است: فردی که مسبب همه این اتفاقات خوب بوده از تمام این زنجیره سودی به او می رسد. دقیقا مثل همان پلنی که صحبتش را کردیم. تا هر کجا که این عشق و لبخند ادامه داشته باشد درصدی از این عشق به زندگی او بر می گردد و او ثروتمند تر می شود. عاشق تر میشود و با زهم افراد بیشتری را مبتلا میکند به ویروس مهربانی.

حال خوب وجهانی زیباتر

می شود خیلی ساده فهمید که تنها باخوب بودن  ما جهان زیباتر می شود. اگر می خواهیم جهان، جای بهتری برای زندگی شود نیاز نیست اقدامات عجیب و غریب انجام دهیم. نیاز نیست فکر کنیم که باید کوه را جا به جا کنیم.
نه به هیچ کدام از این زحمت ها و مشقت ها نیازی نیست. فقط کافی است خوب باشیم. هر روز بهتر از دیروز. فقط کمی بهتر. هر روز یک لبخند اضافه بیشتر. هر روز تنها یک نگاه مهربانانه به خودمان اضافه کنیم و طوفان محبت به پا کنیم. و سیل عشق به راه بیندازیم. چرا که جهان این خوبی ما را گسترش می دهد و زیادش می کند و درهزار ضربش می کند.
و این زیبایی جهان ماست که بی نهایت سخاوتمند است و حامی کسی است که می خواهد جهان را زیبا تر کند. امر به معروف از خوب بودن ما شروع می شود. نیاز نیست چشم در چشم کسی بایستیم و او را به خوبی، امر کنیم. نه می شود این کار را خیلی زیباتر انجام داد طوری که باعث شکستن دل هیچ کس نشود.
چیزی که به مثال ما خیلی نزدیک است همان است که اثر پروانه ای گویندش. که اگر یک پروانه در گوشه ای از جهان بال بزند در گوشه ای دیگری طوفان به پا خواهد شد. بیایید در گوشه ای از جهان لبخند بزنیم تا در گو شه دیگری طوفان محبت به پا خیزد.

سخن اخر در خصوص حال خوب

و باور کنیم این قدرت را داریم و باور کنیم خداوند به ما این امکان را داده است. شاید انقدر چهره جهان را در نظر خودمان زشت کرده ایم و انقدر از بدیها و نا به سامانیها گفته ایم که باورمان نمی شود این حرف ها حقیقت داشته باشد. اما می تواینم یک بار امتحانش کنیم و این فرصت را به خودمان و به جهان بدهیم تا ببینیم که چطور خوبیهای ما را هزاران برابر می کند و از نهایت فراوانی وعشقش به وجد بیاییم.
اخرین حرف ما: عاشق باش و کوچک که عشق خود می داند آیین بزرگ کردنت را.
آرزومند حال خوب شما
با احترام فروان
ساره شبرنگ زاده