قانون جذب

 

دانلود فایل صوتی این مقاله

 

 

می خوام یه مقدار درباره قانون جذب باهم صحبت کنیم. خیلی از مردم که از عمق این قانون خبر ندارن و در حد شنیدن یه اسم از این موضوع اطلاع دارن تصورات عجیب و غریبی درباره قانون جذب توی ذهنشونه.  تصورات و ذهنیت های اونها درباره قانون جذب بیشتر شبیه  توهم و خرافات هستش.  اونها تصور می کنن که قانون جذب کار کردن یعنی بشینی تو خونه و درو  رو خودت ببندی و به پول فکر کنی و یهو یه کیسه پول از اون بالا بیفته و زندگیت زیر و رو بشه و یک شبه به ثروتی برسی که هیچ کس تا حالا به دست نیاورده.

  و وقتی نمیتونن این موضوع   رو به این شکل  هضم کنن  و با تصورات ذهنی خودشون تطبیق بدن  به این نتیجه می رسن که این قانون عجیب و غریب و غیر واقعیه. به این نتیجه می‌رسن که  هرکس بخواهد با قانون جذب  به خواسته هاش برسه لزوماً باید به یه انسان عجیب و غریب تبدیل شه و جامعه گریز باشه؛ تو انزوای خودش بشینه و یه سری جملاتو تکرار کنه و پشت سر هم جذب کنه و دست از زندگی بکشه.

 

این  برداشتا از قانون جذب، شبیه داستان های خیالی و عجیب و غریبه و برای همینه که اصلا سمتش نمیرن و اگه یه جایی ببینن که داره درباره قانون جذب صحبت میشه سریع تغییر مسیر می دن و دور این موضوعاتو خط می کشن. انگار که این موضوعات برای اونا یه خط قرمز هستش.

 

دلیل برداشت های نادرست از قانون جذب

 

این موضوعات به خاطر اینه که کلی آموزش ناقص و ضد و نقیض درباره  قانون جذب وجود داره. حتی خود فیلم راز که شناخته شده ترین، منبع معرفی قانون جذب در سطح جهان بود هم به صورت ناقص در اختیار مردم قرار گرفت و این موضوع برداشت های سطحی و نادرست رو بیشتر و بیشتر کرد. نسخه خلاصه شده قانون جذب که از طریق شبکه های تلویزیونی تو اکثر کشورها دنیا به نمایش دراومد؛ اساسی ترین نکته قانون جذب رو بیان نکرد .حذفیات و سانسور های این فیلم باعث شد که موضوع به شکلی کاملاً نادرست در ذهن مردم بشینه. استر هیکس که اصلی ترین شخصیت حضور یافته در فیلم راز هستش بعدها عنوان کرد  مفهوم ارتعاش که  جوهره قانون  جذبه  از این فیلم حذف شده.

گذشته از اینکه این تصورات اشتباه درباره قانون جذب به چه دلیل تو ذهن مردم شکل گرفت اونچه که امروز شاهدش هستیم توهماتی هستش که به اسم قانون جذب تو ذهن خیلی از افراد وجود داره.

این مقاومت هایی که درباره قانون جذب تو ذهن ما وجود داره نسبت به بقیه قوانین به این شکل نیست. فرضا درباره قوانین فیزیک یا بقیه علوم دنیای مادی. برای مثال اگه یه نفر به ما بگه که آب در صد درجه به جوش میاد ما به اون  نمی خندیم و نمی گیم که تو دروغ میگی. نمیگم که بیا ثابت کن. نهایتاً اینکه میریم امتحان می کنیم و می بینیم که درست میگه و حق با اون فرده و واقعاً در ۱۰۰ درجه به جوش میاد.

درباره بقیه قوانین علمی مثل قانون جاذبه و یا هر قانون دیگه ای ما می پذیریم که این قوانین وجود دارن. اما وقتی درباره زندگی خودمون و رسیدن به خواسته هامون صحبت میشه؛ انگار که خیلیا گارد میگیرن و میگن که این شدنی نیست و نمی تونن بپذیرین که زندگی ما دست خودمونه.

 

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

 

اگر بخوام قانون جذب رو تو یه جمله خلاصه کنم میشه اینکه تو خالق زندگی خودتی و میتونی به هر شکلی که میخوای این زندگی رو بسازی و رقم بزنی. فارغ از هر اتفاقی که تا حالا برات افتاده. فارغ از هر بلایی که سرت اومده. فارغ از هر رابطه‌ای که خرابش کردی. فارغ از هر پولی که از دست دادی و هر ورشکستگی که تجربه کردی. فارغ از تمام مشکلاتی که تا به حال دورت کرده بودن؛ یه راهی وجود داره که تو میتونی از امروز به بعد جلوی این جریان رو بگیری. اونجور که میخوای زندگی کنی.

 

 این حرف باور کردنش سخت نیست. اگر یه سرچ جزئی تو اینترنت کنیم میتونیم نتایج افرادی که تو کشور خودمون یا در سطح دنیا این قانون رو استفاده کردن ببینیم. و شاهد باشیم که چقدر زندگیشون تغییر کرده. این حرف یک ادعا نیست. میتونید برید و ببینید اعتیاد هایی که با استفاده از این قانون کنار گذاشته شده، فقری که کنار گذاشته شده، روابطی که سر و سامون گرفته و افسردگی هایی که تموم شده.

 

 

نگاهی عمیق تر به این قانون

 

 

این قانون ته زیبایی این دنیا رو نشون میده. وقتی توش دقیق بشین و ببینین که چیا میتونه به شما بده تازه درکش می کنین و می فهمین که چی میگه.

 

اما انگار یه سری از ماها حتماً باید سرمون به سنگ بخوره تا یه سری چیزا رو درک کنیم.  باید حتما بریم ته جاده مشکلات و به پرتگاه  برسیم اونجایی که همه راهها به رومون بسته است و ناامید بیشیم و ببینیم هر راهی که تا حالا امتحان کردیم جوابگو نبوده تازه اون زمان هست که به این نتیجه می رسیم به خودمان رجوع کنیم. خیلی از ماها تا به اون نقطه بحرانی زندگی نرسیم تا به صحنه تاریک زندگی نرسیم باور نمیکنیم که خودمون میتونیم تو جریان اتفاقات دخیل باشیم. تو اون  نقطه است که تو وجودمون یه نیاز ایجاد میشه. نیاز به اینکه می خوام تغییر کنم. وقتی که واقعا خسته میشیم از همه راه های بی نتیجه تازه این جرقه تو ذهن ما میخوره که شاید یه سری ماجراها به خودم برمی گرده.  اما تا قبل از اون انگار هنوز آماده شنیدن نیستیم .

 

از یه جایی به بعد انقدر مشکلات زیاد میشه که افراد دیگه نمیتونن راههای قبلی رو ادامه بدن. انگار که ظرفیت اشتباهاتشون پر شده باشه.  انگار که ظرفیت غصه خوردنشون پر شده باشه. وگرنه اگر میتونستن ترجیح می دادن که همون راه های قبلی رو برن. خیلی از افرادی که از طریق قانون جذب به نتایج شگفت انگیز رسیدن این مرحله از زندگی را تجربه کردن. انقدر تحت فشار مشکلات قرار گرفته بودن که راهی به جز کنار گذاشتن شیوه‌های زندگی گذشته شون نداشتن و اون وقته که تازه برای شنیدن مهیا شده بودن. نقطه ای که از همه کس و همه چیز ناامید میشن.

 

تمام حرف قانون جذب اینه که بی خیال هر اتفاق بدی که تا حالا برات افتاده. بیخیال هر بلایی که سرت اومده. هر آدم نامناسبی که وارد زندگیت شده. بیا و از این جا به بعدش رو بساز. تمام حرف قانون جذب اینه که چشماتو به روی همه بدی هایی که الان توی زندگیت هست ببند  تا بتونی خوبی رو خلقش کنی.

 

 این کار هنر و مهارت میخواد. فکر نکنید قانون جذب به این سادگی هاست که بشینی چند دقیقه به یه موضوع فکر کنی و سریع تو زندگیت خلقش کنی. داستان فراتر از این حرفاست. این راه واقعاً تلاش میخواد. همت میخواد. پشتکار و انگیزه میخواد. 

 

تمام حرف قانون جذب اینه  که اگر فکر میکنی زندگی تو این دنیا هیچ قانونی نداره و همه چیز داره شانسی و اتفاقی برای تو رخ میده هیچ شانسی برای موفق شدن  نداری.

 

 تمام حرف قانون جذب اینه که تک تک اتفاقات زندگیت  معنا داره و هیچ چیز بدون دعوت تو وارد زندگیت و وارد تجربه احساسیت نمیشه. اگر نمیتونی این چیزا رو بپذیری بدبختی پشت بدبختی برای تو اتفاق میفته و مشکلاتت تمومی نداره. و تهش مثل خیلی ها بعد از عمری زندگی با حسرت میگی ما که نفهمیدیم داستان این دنیا چیه. 

 

قانون جذب بهت کمک میکنه خودت رو باور کنی و خودت رو بزرگتر از مشکلاتت ببینی. قانون جذب کمکت میکنه این اتفاقو تجربه نکنی که به انسانی تبدیل بشی که هیچی برای از دست دادن نداره .

 

این زیباترین قانونیه که تو کل کیهان وجود داره. هیچ چیز قشنگ تر از این نیست که تو رو امیدوار کنه و بهت این اشتیاق و انگیزه رو بده که می تونی زندگیتو خودت رقم بزنی. هر طور که دلت میخواد. 

 

قانون جذب  کمکت می کنه خدا را باور کنی. باور کنی اون به تو قدرت خلق زندگیتو داده.  و این شاید زیباترین نتیجه استفاده از این قانون تو زندگی تو باشه. می خوام توهمات و ذهنیت های اشتباهی که درباره قانون جذب داری رو کنار بذاری و بیایی و دنبال ریشه اتفاقات زندگیت باشی. افرادی رو  ببینی که با این قانون به شکلی زندگیشون رو تغییر دادن که هیچ ربطی به گذشتشون  ندارن. امتحانش کنین  و اگه جواب نداد بذاریدش کنار. نه اینکه فقط به خاطر حرف  انسانهایی که خودشون به هیچ جا نرسیدن…

 

با احترام

 

ساره شبرنگ زاده