قدرت درون

 

دانلود فایل تصویری

 

دانلود فایل صوتی

 

 

نمی دونم تا حالا یک فیل رو در قفس دیدین یا نه. در یک سخنرانی شنیدم فیل ها این قدرت درون  رو دارند که اون قفس و اون باغ وحش رو با خاک یکسان کنند.

اما چیزی که ما می بینیم هیچ ارتباطی با این قدرت نداره. صحنه ای که ما می بینیم یک فیل عظیم الجثه است که رام و آرام در یک قفس ایستاده و تنها کاری که می کنه اینه که در فضایی که اون قفس در اختیارش قرار داده جا به جا بشه.

و اینکه چرا این کار رو نمیکنه و زندگی اون به مقیاس یک قفس محدود می شه بر می گرده به اینکه خودش هم نمی دونه که می تونه. با این عادت ها بزرگ شده و خو گرفته و شاید وقتی که خیلی کوچیک بوده به این قفس
آوردنش و از روزی که یادش میاد همین قفس بوده و همین فضا و بقیه رو هم می دیده که مثل خودش مالک یه قفسن و امکان دیگه ای در ذهنش وجود نداره.

شاید اصلا نمیدونه جنگلی هست و به هیچ عنوان به یاد نمیاره زندگی طبیعی خودش رو با قدرت های خودش. به طور کلی جهانی رو که به اونجا تعلق داشته به خاطر نمیاره.

در هر صورت دوست داشتم این رو بگم که دنیای ما و هر انسان دیگه ای تو ذهنش ساخته می شه و هیچ تضمینی نیست که اون تصویر حقیقت اصلی ما باشه.

بیاین یه لحظه به این فکر کنیم که به یقین 100 درصد ما قدرت هایی داریم که ازش بی خبریم. هر کدوم از ما اگر دچار محدودیت های ذهنی و فکری باشیم قفسی برای خودمون می سازیم و زندگیمون رو به ابعاد اون قفس محدود می کنیم. از جهانی که می تونستیم تجربه کنیم و حقیقتا متعلق به اون هستیم دور می مونیم.

در این جلسه فقط دوست دارم به این نکته برسیم که شاید زندگی اون چیزی نباشه که می بینیم. شاید خیلی بزرگ تر خیلی زیباتر و شگفت انگیز تر از اونی باشه که ما لمس میکنیم.

 

قدرت درون و شک به واقعیت های زندگی

 

قدم اولی که باید برداریم و دعوت می کنم همه کسایی که این متن رو می خونن خیلی جدی پا پیش بذارن این هستش که به خیلی از واقعیت های زندگیمون شک کنیم. اگه بهشون شک کنیم این احتمال وجود داره که از خودمون بپرسیم پس داستان حقیقی چیه؟

و حالا از اینجا به بعد هست که مسیر آغاز میشه. اما بالای 90 درصد افراد هیچ وقت به این نقطه شروع نمی رسن. چون پرسیدن این سوال و شک کردن به نداشته های زندگی، جسارت خاصی می خواد. و ما همیشه به دنبال سرپوش گذاشتن روی دردهایی هستیم که دارن فوران میکنن. صد البته که این راه برای طولانی مدت جواب نمیده اما خیلی از افراد نمی تونن امکان دیگه ای رو در ذهنشون تصور کنن.
اتفاق جالبی که چند روز پیش برای من رخ داد این بود که به سایتی سر زدم و مطلبی رو در خصوص ثانیه های ثروت ساز بیل گیتس خوندم و توضیح داده بود که چطور هر ثانیه براش ثروت سازه. موضوع جالب کامنت هایی بود که بازدید کننده های اون سایت گذاشته بودن و تمام بحثشون این بود ” خب اون بیل گیتسه ما که بیل گیتس نیستیم. اون تو آمریکاست ما که تو آمریکا نیستیم. اینجا ایرانه اونم اگه اینجا بود وضعش با ما تفاوتی نداشت. تازه شایدم بدتر از ما بود.” فکر میکنم نیاز نیست ادامش رو بگم و خودتون می تونین حدس بزنین بقیه داستان رو…

داستان دقیقا همینه. پس چرا ما می خوایم که اوضاع تغییر کنه و یه سوال بهتر: وقتی ما دیدمون اینه چرا باید اوضاع تغییر کنه؟

وقتی این حرفها رو می زنیم منظورمون اینه که این وضعیت طبیعیه. تمام حرفمون اینه زندگی جز این نیست و هر بار که به این شکل زندگی می کنیم ابعاد قفسمون رو کوچیک و کوچیک تر می کنیمو از قدرت درون خودمون دورتر و دورتر می شیم. پس این زندگی نیست که ما رو تحت فشار قرار داده . این ماییم که هر روز، ابعاد این قفس رو کوچیک و کوچیک تر می کنیم.

این ماییم که می خواهیم با این عادت ها زندگی کنیم و با همین ها راحتیم. ما با قفسمون احساس راحتی می کنیم.

 

قدرت درون و شروع تغییر

 

و اگر می خواید اتفاق جدیدی بیفته احتمالا دیگه نباید بگیم همینه که هست.

اگر ما ثانیه هامون، ثروت ساز نیست نگیم همینه که هست. شک کنیم به این داستان. به این فکر کنیم که چطور تو همین کشور، افرادی هستن که دارن هر روز ثروتمند تر می شن. دزدی هم نمیکنن. پارتی هم ندارن. به مقامات بالا هم وصل نیستن. نمونش خانوم فاطمه مقیمی. خیلیامون میگیم خانوما نمیتونن. می تونید زندگی نامش رو بخونین و ببینین که چطور تونستن.

 

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

 

اما کلا اگر یک نفر قبل از ما تونسته کاری رو انجام بده پس ما هم میتونیم. چون سیستم ذهنی عصبی همه ما مثل همه.

اگه با آدمهای اطرافمون مشکل داریم و وقتی بعضی از اونا رو می بینیم انگار یه تیکه از وجودمون رو سمباده می کشن سریع شروع نکنیم به نالیدن که : همینه دیگه، مملکت ما همینه، متاسفانه مردم ما بهتر از این نمیشن.

نه…خیلیا دارن لذت می برن از روابطشون. پس به خودمون بگیم شدنیه. میشه..

خیلی از اتفاقات رو می تونیم خودمون رقم بزنیم. فقط قبلش باید با این فکر که وضعیت نابه سامان، طبیعه خداحافظی کنیم.
امکان زندگی به شکل دیگه رو بپذیریم. امکان اینکه ما قدرت هایی داریم که میتونه جهان رو برامون تبدیل به بهشت کنه. اینکه قدرت درون ما بزرگترین برگ برنده ماست.

این قدم اوله. اینکه به یاد بیاریم ما به دنیای تعلق داریم که همه چیز میتونه در اون برای ما لذت بخش باشه.

تا قدم اول رو برنداشتیم سراغ قدم های بعد نریم.

خوشحالم که در خدمت شما بودم

بااحترام فراوان

ساره شبرنگ زاده