ناسپاسی کردن نسبت به نعمت های زندگی

سلام میکنم خدمت همراهان وب سایت مدرسه زندگی. بعد از یک وقفه کوتاه مدت خداوند به من توفیق داد و مجددا در خدمت شما عزیزان هستم. امیدوارم سال خوبی رو شروع کرده باشید و برای امسال پر از اشتیاق و آگاهی های جدید باشید برای ساختن زندگی بهتر.
بعد از مدت ها به سراغ شما اومدم و حرف هایی برای گفتن دارم. چند روز پیش که برای خرید یه سری ملزومات رفته بودم بیرون. موقع برگشت سوار تاکسی شدم و نزدیک مقصد که رسیدیم کیف پولمو درآوردم که پول راننده رو حساب کنم. نیگا که کردم دیدم پول خورد دارم. خیلی از اوقات میدیم که راننده بقیه پول ما رو نداشت پس بده و از این حرفا. خلاصه اینکه کرایشو حساب کردم.
در کمال ناباوری دیدم که راننده پول خوردا رو از پنجره ریخت بیرون و خیلی هم ناراحت شده بود. پرسیدم : چی شد؟ مگه کرایه فلان تومن نیست؟
اونم جواب داد (با ناراحتی البته) : این صد تومن، دویست تومنا که می دین برای من پولی نمیشه که.
می دونستم نباید بحث کنم و ادامه بدم. یاد گرفتم که همیشه اتفاقات زندگی رو فارغ از اینکه چطور به نظر می رسن به نفع خودم تموم کنم. این داستان رو جایی نگفتم و اولین بار اینجا میگم تا از طریق اون منظور خودم رو برسونم.  این اتفاق برای من 2 تا نکته مهم داشت.

ناسپاسی کردن و تاثیر آن بر زندگی

اول اینکه خیلی از آدما نمی تونن مسیر نعمت های زندگی رو تشخیص بدن. یقین دارم آدمی که نسبت به 100 تومن 200 تومن زندگیش، ناسپاسی کنه با همین ذهنیت اگر میلیاردر هم بشه ناشاد و ناموفق باقی می مونه و گرفتاریهاش تمومی نداره. البته خیلی واضحه که آدمای این مدلی هیچ وقت به ثروت هنگفتی نمی رسن چون این یه قانون جهانیه که ” کفر، نعت از کفت بیرون کند”.
به هیچ وجه قصد قضاوت اون راننده رو ندارم اما می خوام بگم آثار این ناسپاسی ها و ناشکری هاش به وضوح تو زندگیش هویدا بود. تاکسی درب و داغون، صندلی های رو به زوال، چهره اخمو و افسرده و…..
ما آدما به راحتی فراموش می کنیم که مشت، نمونه خرواره. یقین دارم وقتی به برکت خداوند بی احترامی و ناسپاسی کنی دیگه فرقی نمیکنه 100تا تک تومنی باشه یا یک میلیون تومن. تو داری نعمت ها رو از خودت دور می کنی.
و این کار ما از سمت جهان بی پاسخ نمی مونه. دوست دارم بیشتر مراقب رفتارهامون باشیم. صد البته که راهش اینه که مراقب فکرو طرز نگاهمون به جهان باشیم. چون زندگی مثل یک آینه به ما و به طرز فکر و رفتار ما واکنش نشون میده.

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد استرس و دلایل ایجاد آن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد برداشت درست از قانون جذب
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زندگینامه نیک وی آچیچ
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد زیبایی چیست؟
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد بهترین بودن
پیشنهاد ما: مطالعه مقاله منحصر به فرد ضمیر ناخودآگاه

دومین مسئله ای که برای خود من خیلی دلچسب بود واکنش دورنی و ظاهری من به این اتفاق بود. شاید اگه این اتفاق چند سال پیش برای من می افتاد یه دعوای حسابی با اون راننده می کردم و به قول معروف حقشو می ذاشتم کف دستش. یا حداقل اگر هم این کارو نمی کردم احساس می کردم جلوی بقیه مسافرا کم آوردم و کلی خودخوری می کردم که خدایا چرا این اتفاق باید برای من بیفته؟ چرا این راننده باید به تور من بخوره و امثال اینها. اما الآن خیلی خوب به قوانین زندگی آگاهم.الآن دیگه نیازی به این رفتاها در خوم احساس نمیکنم. تو اون لحظه فقط برای چند ثانیه درگیر این اتفاق شد اما بعد از اون چند ثانیه به راحتی ازش اعراض کردم و به راحتی نادیده گرفتمش و خداییش خیلی به خودم افتخار کردم به قدرتی که تو خودم ساختم برای بهتر زندگی کردن. به شدت آروم بودم و اون اتفاق نتونسته بود آرامش و حس خوبمو خراب کنه و از من بگیره.

تمام تلاشم اینه در فایل های رایگان و صد البته در محصولات و دوره های سایت به همراهانمون کمک کنم طعم لذت و قدرت حقیقی رو بچشن. زندگی رو در هر لحظش ماییم که می سازیم و رقم می زنیمش.
هیچ چیز بیرون از ما نیست. شاید وقتش رسیده که به درون نظر کنید. براتون در سال جدید خبرای خوبی دارم. یه دوره فوق العاده و کامل و همه چی تموم در حال آماد سازیه و به زودی بر روی سایت قرار می گیره. توضیحات و جزئیات ثبت نام و شرکت در دوره توی فایل دیگه ای که به لطف خدا قصد دارم تا چند روز آینده بر روی سایت قرار بدم خدمتتون میگم.
بهترین ها رو براتون آرزو میکنم.
در پناه خداوند آرام باشید و استوار

ساره شبرنگ زاده